Co zamiast kwiatów na ślub?

Co zamiast kwiatów na ślub?

Utartym zwyczajem jest wręczanie młodej parze w dniu ślubu kwiatów wraz z życzeniami i telegramem. Każdy z zaproszonych na ślub gości wydaje kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na kwiaty, które tak naprawdę do niczego nie przysłużą się młodym. Oczywiście kwiaty pięknie wyglądają i w pewnym sensie wyrażają sympatię zaproszonych gości jednak już po kilku dniach nie będzie po nich żadnego śladu.

W związku z tym coraz częściej zdarza się, że Młoda Para prosi gości o przyniesienie zamiast kwiatów czegoś innego, o podobnej wartości. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na to co możecie sobie zażyczyć od gości zamiast kwiatów. Pamiętajcie, że prośbę taką koniecznie należy zamieścić na zawiadomieniach czy zaproszeniach. Musicie liczyć się także z tym, że niektórzy goście tak czy tak pojawią się z kwiatami.

O co można poprosić gości na ślubie zamiast kwiatów?

  • Kupony Totolotka – możecie na przykład poprosić gości o przyniesie Wam zamiast kwiatów kuponów Totolotka na najbliższe losowania. Goście, podobnie jak w przypadku kwiatów, będą mogli sami zdecydować ile chcą przeznaczyć na taki kupon czy kupony. A jeśli dopisze Wam szczęście to być może będziecie mogli cieszyć się wygraną
  • Wino – to ostatnio dosyć często spotykany pomysł. Jeśli lubicie wino to poproście gości o butelkę tego trunku zamiast kwiatów. Każdy z zaproszonych będzie mógł wybrać wino dopasowane do swoich możliwości finansowych, a Wy będziecie przez długie miesiące mogli cieszyć się lampką wina do kolacji.
  • Wpłata na organizację charytatywną – jeśli chcecie, tego specjalnego dla Was dnia, zrobić także coś dobrego dla innych to możecie poprosić gości o przekazanie kwoty, którą wydaliby na kwiaty, na rzecz wybranej przez Was organizacji charytatywnej. Wiele osób, które decyduje się na takie rozwiązanie prosi gości o przyniesienie potwierdzenia takiej wpłaty. Pamiętajcie jednak żeby sformułować taką prośbę delikatnie i dyplomatycznie.

Jedna myśl na temat “Co zamiast kwiatów na ślub?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>