Diamenty jako prezent ślubny

Diamenty – najnowszy trend na prezent ślubny

Brylanty już od kilku lat są najpopularniejszymi kamieniami zdobiącymi pierścionki zaręczynowe. Diamenty mogą sprawdzić się również jako piękna biżuteria ślubna, idealnie dopełniając całość ślubnej stylizacji Panny Młodej. Brylanty o czystej, białej barwie będą idealnie pasować na przykład do białych sukni ślubnych. Zobaczcie chociażby diamenty Viadem aby zobaczyć kilka ciekawych wisiorków czy kolczyków z brylantami do ślubnych stylizacji. Czy jednak biżuteria może być również prezentem ślubnym? Trend taki pojawia się szczególnie wśród najzamożniejszych, którzy wręczają z okazji ślubu niepowtarzalne ozdoby z dużymi brylantami. Warto dodać, że brylanty mogą być również świetną inwestycją kapitału, taki prezent może więc zdecydowanie zyskać na wartości w ciągu kilku czy kilkunastu lat. Więcej o diamentach inwestycyjnych możecie przeczytać w jednym z dalszych akapitów.

Diament, a brylant

Zdarza się, że pojęcia diament i brylant używane są zamiennie jednak nie do końca jest to samo. Diament to naturalnie występujący kamień o matowej powierzchni i średnim połysku (pełna definicja – tutaj). Dopiero po specjalistycznej obróbce i skomplikowanym procesie szlifowania diament staje się brylantem. Dlatego poprawny jest na przykład zwrot „pierścionek z brylantem”, a nie „pierścionek z diamentem”. Mimo tych różnic zdarza się, że potocznie oba te słowa używane są zamiennie.

Diament inwestycyjny, a jubilerski

Diamenty, a raczej brylanty stały się w ostatnich latach również jedną z form alternatywnych inwestycji. Jest to może nieco mniej popularna forma lokowania kapitału niż na przykład zakup złota czy srebra to jednak z roku na rok znajduje się coraz więcej osób nią zainteresowanych. Czy jednak diamenty/brylanty inwestycyjne różnią się od tych, które znajdziemy chociażby w pierścionkach zaręczynowych.

Zwykle w biżuterii zaręczynowej czy ślubnej używane są kamienie o mniejszej wadze i wielkości (poniżej 0,5 ct), mniejszą wagę przywiązuje się także do ich czystości i barwy. Diamenty typowo inwestycyjne mają zwykle nieco większe rozmiary, a spory wpływ na ich cenę mają również pozostałe kryteria czyli kolor, klarowność i szlif. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby brylant inwestycyjny oprawić w pierścionek i uczynić z niego zarazem podarunek dla ukochanej jak i inwestycje na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>