Stylizacja na wesele z miętową sukienką

Miętowa sukienka na wesele?

Kolor miętowy szturmem podbił świat mody już mniej więcej 2 lata temu. Od tego czasu sukienki w kolorze miętowym, jak i zresztą innych pastelowych odcieniach cieszą się bardzo dużą popularnością. Wybranie sukienki w kolorze mięty do stylizacji na wesele ma kilka zalet. Po pierwsze kolor ten nie narusza pierwszej zasady modowo weselnego savoir vivre, czyli unikania przez gości sukienek w kolorze białym i czarnym. Tych pierwszych aby nie konkurować z Panną Młodą, a tych drugich bo ponoć przynoszą pecha i kojarzą się pogrzebami. Drugą zaletą kreacji w kolorze miętowym jest to, że pasuje ona praktycznie do każdego typu urody, karnacji itd. Nie bez znaczenia pozostaje też to, że kolor miętowy dodaje nam świeżości i dziewczęcego uroku.

Miętowa sukienka, a kolor włosów?

Jeśli chodzi o różne odcienie mięty to blondynki będą zwykle lepiej czuły się w mocno rozwodnionych, jasnych odcieniach, a brunetkom z kolei bardziej pasować powinny głębsze i mocniejsze wersje mięty. Z kolei posiadaczki rudych włosów powinny sprawdzić odcienie wpadające w kolor lazurowy, który idealni podkreśli ich kolor włosów.

Miętowa sukienka gładka czy z printem?

Ten sezon to zdecydowana dominacja printów, a wśród nich najpopularniejsze są wzory kwiatowe (floral prints). Tu panują ogólne zasady dotyczące nadruków, czyli duże nadruki optycznie powiększają, a małe pomniejszają. Tak więc zależnie od swojej figury możesz dodatkowo operować tym elementem, aby optycznie zamaskować lub uwydatnić pewne elementy.

Popularność nadruków nie przekreśla jednak gładkich, miętowych sukienek, które świetnie sprawdzą się w prostych, ale eleganckich weselnych stylizacjach.

Dodatki do miętowej sukienki

Pastelowy odcień mięty świetnie współgra głównie z bielą, kolorem srebrnym czy odcieniami szarości. Możesz także poeksperymentować z dodatkami w innych kolorach pastelowych. Do ciemniejszych odcieni mięty możesz wykorzystać dodatki w kolorze czarnym, ale uważaj żeby nie przesadzić z ich ilością. Mięta sprawdza się świetnie także w stylizacjach total look czyli całych w kolorze miętowym.

Miętowe sukienki na wesele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>