Oryginalne obrączki ślubne

Nie wszystko złoto co się świeci – oryginalne obrączki ślubne.

Pierwsze ślady symbolicznej wymiany pierścieni, pomiędzy osobami zawierającymi związek małżeński, pochodzą już z czasów Starożytnego Egiptu. Wtedy jednak obrączki wykonywane były najczęściej z żelaza. Złote obrączki po raz pierwszy pojawiły się w pierwszy tysiącleciu przed naszą erą, na terenie dzisiejszego Izraela. Natomiast praktyka cementowania związku małżeńskiego poprzez wręczanie sobie złotych obrączek utrwaliła się na terenach starożytnego Rzymu i powiązana była w sposób bezpośredni ze zwyczajem pierścionków zaręczynowych. Zwyczaj ten był na tyle popularny, że w XIII wieku został oficjalnie uznany przez kościół katolicki jako zgodny z prawem kanonicznym.

Obrączki z tytanu

Od wieków najpopularniejszym surowcem, z którego wykonywano obrączki było oczywiście złoto, jednak w ostatnich latach coraz silniejsze stają się trendy na obrączki wykonane w różnych innych, bardziej egzotycznych materiałów. W tegorocznym sezonie ślubnym hitem stały się obrączki z tytanu. Ten lekki metal jest niezwykle odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy niekorzystne warunki zewnętrzne. Tytan ma ogromną liczbę zastosowań w różnych gałęziach przemysłu i produkcji, a od pewnego czasu tworzy się z niego również piękną i ponadczasową biżuterię. Jeśli więc obrączka ślubna ma symbolizować dozgonną miłość to tytan będzie idealnym materiałem do jej wykonania. Obrączki z tytanu mają elegancki i nierzucający się w oczy srebrno – szaro – stalowy kolor, są także bardzo lekkie ale zarazem niezwykle wytrzymałe. Uszkodzenie takiej obrączki w normalnych warunkach jest praktycznie niemożliwe. Obrączki tytanowe są często łączone również z diamentami lub elementami ze srebra, a kilka takich obrączek możecie obejrzeć poniżej.

Obrączki z tytanu

Źródło zdjęcia: http://diamondscenter.pl

Obrączki srebrne

Obrączki ślubne wykonane ze srebra to temat dosyć kontrowersyjny. Z jednej strony są one dużo tańsze niż obrączki ze złota, a srebro jest również materiałem stosunkowo trwałym. Z drugiej jednak strony wiele osób uważa, że takie obrączki noszą tylko narzeczeni (przed ślubem), lub po prostu pary, a część osób twierdzi nawet, że srebrne obrączki przynoszą pecha. Jeśli jednak nie należysz do osób przesądnych i zależy Ci na zminimalizowaniu kosztów związanych ze ślubem to srebrne obrączki są jedną z alternatyw.

Pallad i platyna

Ostatnia propozycja, dla tych którzy szukają alternatywy dla obrączek ze złota to pierścionki z platyny lub te z dodatkiem palladu. Oba te pierwiastki należą do grupy platynowców. Co ciekawe platyna jeszcze do XIX wieku używana była przede wszystkim przez oszustów podrabiających monety, a jej zastosowanie w jubilerstwie było znikome. Obecnie biżuteria z platyny należy do najdroższej, co dotyczy również obrączek z platyny. Dużo tańsze są obrączki z palladu te jednak nie są tak odporne jak te z tytanu, platyny czy nawet złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>