Słodkie prezenty dla gości weselnych

Słodkie prezenty dla gości weselnych

Pomysł wręczania gościom weselnym drobnych upominków przywędrował o nas ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej. Myślę, że jest to jednak bardzo miły zwyczaj i warto się do niego zastosować. Goście otrzymują drobną pamiątkę, która będzie im przypominać o chwilach, które spędzili na naszym weselu. Pomysłów na prezenty czy podziękowania dla gości jest bardzo wiele, a kilku z nich mogliście już wcześniej przeczytać na naszej stronie. Dziś mamy dla Was kilka propozycji na słodkie prezenty, które może kupić lub nawet samemu przygotować dla gości na Waszym weselu.

  • Domowe ciasteczka w fantazyjnym kształcie i w jakimś pomysłowym opakowaniu mogą być miłym prezentem. Paczuszki z takimi ciasteczkami możecie postawić przy nakryciu każdego z gości lub na stoliku przy wyjściu (wraz z informacją, żeby goście wzięli sobie po paczuszce. Jeśli Twoje wesele odbywa się zimą zamiast ciasteczek możesz także przygotować aromatyczne pierniki.
  • Małe słoiczki czy buteleczki miodu to kolejny pomysł na miłe słodkości dla gości weselnych. W tym przypadku dużo zależy od opakowania. Jeśli na Waszym przyjęciu będzie niewielu gości możecie pokusić się o zakup fantazyjnych słoiczków. W przypadku dużej ilości gości koszt takich opakowań może być już dosyć duży.
  • Małe paczuszki orzeszków i bakalii to kolejny upominek, który możecie dosyć łatwo przygotować. Takie paczuszki zdecydowanie lepiej umieścić na stoliku przy wyjściu z wesela. W przeciwnym razie goście mogą schrupać orzeszki zanim wyjdą z przyjęcia.
  • Miły akcentem może być także słoiczek domowego dżemu lub pysznej konfitury. Pamiętajcie żeby ozdobić każdy ze słoiczków. Ciekawym dodatkiem mogą być także spersonalizowane etykiety z podziękowaniami.
  • Tabliczka czekolady ale oczywiście w specjalnym, zaprojektowanym na taką okazję opakowaniu. Tego rodzaju etykiety możecie na przykład sami zaprojektować i wykonać w pobliskiej drukarni.

Fotografia pochodzi z serwisu Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>