Uniwersalne prezenty ślubne

Uniwersalne prezenty ślubne

Obecne wiele Młodych Par decyduje się na przygotowanie listy prezentów ślubnych lub na przykład jasno daje znać, że chciałaby dostać pieniądze. Co jednak zrobić jeśli zaproszeni jesteście na wesele, a Młoda Para za żadne skarby nie chce naprowadzić Was na to co chciałaby dostać. Poniżej znajdziecie kilka uniwersalnych propozycji na to, co można podarować Państwu Młodym w ramach prezentu ślubnego.

  • Przysłowiowa koperta to dobry prezent w wielu przypadkach. Dzięki temu przyszli małżonkowie będą mogli spożytkować otrzymaną kwotę w taki sposób jaki chcą. Kwota zależna jest oczywiście od naszych finansowych możliwości jednak powinna ona pokrywać przynajmniej koszt przyjęcia weselnego jaki ponoszą Państwo Młodzi na osobę czy parę. Do koperty koniecznie włóżcie też kartkę z życzeniami. Miłym gestem jest odręczne napisanie indywidualnych życzeń. Są także sytuacje, w których wręczenie pieniędzy na ślubny prezent może nie być do końca dobrym pomysłem. Na przykład jeśli Młoda Para jest bardzo zamożna, wtedy lepiej kupić jakiś prezent rzeczowy „od serca”.
  • Bony podarunkowe to kolejny prezent, który może sprawdzić się w wielu okolicznościach. Ja od naszych przyjaciół otrzymałam na przykład kartę podarunkową do sklepów IKEA doładowaną pewną kwotą. Jako że urządzaliśmy akurat nowy dom, prezent sprawdził się po prostu idealnie.
  • Osobiście jestem przeciwniczką kupowania na ślubny prezent oklepanych „babcinych” porcelanowych serwisów czy zestawów obiadowym. Nie da się jednak ukryć, że różnego rodzaj artykuły gospodarstwa domowego to nadal często wybierany prezenty na ślub. Jeśli myślicie o czymś z tej kategorii to warto wcześniej spotkać się z Młodą Parą, podpytać ich czego im brakuje, zobaczyć jak mieszkają i jaki lubią styl. Dosyć uniwersalnymi wyborami są na przykład dobry ekspres do kawy, wysokiej jakości pościel, czy ręczniki w jakimś uniwersalnym kolorze, oraz komplet ekskluzywnych sztućców.
  • Kolejny pomysł na prezent ślubny to voucher do biura podróży lub cała wycieczka. Jeśli jednak chcecie zafundować Młodej Parze całą wycieczkę to zdecydowanie warto skonsultować z nimi ten pomysł tak, aby nie pokrzyżować im innych planów. Z kolei voucher do biura podróży jest o tyle dobrym pomysłem, że obdarowani będą mogli go wykorzystać na dowolną podróż. Decydując się na takie rozwiązanie sprawdź dobrze Regulamin biura i zobacz, czy wykorzystani vouchera nie wiąże się jakimiś ukrytymi kruczkami i chwytami.
  • Ostatnio popularne są także prezenty z adrenaliną. Jeśli wiesz, że przyszli małżonkowie lubią mocne wrażenia to możesz zafundować im na przykład wspólny skok ze spadochronem, skok na bungee, kurs nurkowania itd. Obecnie na rynku pojawiło się kilka dużych firm organizujących tego typu atrakcje. A prezent taki ma najczęściej postać vouchera, który Młoda Para może wykorzystać w dowolnym terminie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>