Jak wybrac fotografa na slub

Wspomnienia na całe życie – jak wybrać idealnego fotografa na ślub i wesele

Dla wielu z nas ślub i wesele to jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza, uroczystość w życiu. Warto więc zadbać o to aby wspomnienia z tego dnia zostały utrwalone na całe życie, tak abyśmy mogli do tych chwil wracać jeszcze nie raz. To oczywiście wiąże się ze znalezieniem odpowiedniego fotografa ślubnego i podjęciem decyzji czy oprócz zdjęć chcemy również materiał video z naszego wesela. Często wesele i ślub to pierwsza okazja w życiu, przy której szukamy profesjonalnego fotografa nie zawsze wiemy więc na co zwrócić uwagę i o czym warto pamiętać. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was mini poradnik, z którego dowiecie się jak wybrać fotografa na ślub.

Jak wybrać dobrego fotografa na ślub i wesele

  • Sprzęt to nie wszystko i żeby zrobić profesjonalne zdjęcia potrzebna jest również wiedza i doświadczenie. Niekoniecznie warto więc prosić o zrobienie zdjęć znajomego amatora, który ma dobry aparat. Drogi aparat to nie gwarancja tego, że będziemy zadowoleni ze zdjęć. Ze zdjęć robionych przez znajomych czy rodzinę możemy oczywiście skorzystać jeśli mamy ograniczony budżet i po prostu nie mamy środków na profesjonalnego fotografa.
  • Pomyśl o tym z wyprzedzeniem! Fotografowie cieszący się dużym wzięciem mają zajęte terminy na kilka miesięcy
    czy nawet na rok z góry. Nad wyborem odpowiedniej firmy warto zastanowić się więc dużo wcześniej.
  • Tylko foto czy też wideo? Odpowiednio wcześniej podejmij także decyzję czy chcesz ograniczyć się do fotografa czy chcesz mieć także film z wesela. Jeśli tak możesz poszukać firmy, która świadczy obie te usługi. Przy korzystaniu z jednej firmy możesz zaoszczędzić. Takie rozwiązanie oferuje na przykład http://fotovideopryzmat2.pl/
  • Przy wyborze fotografa ślubnego zdecydowanie warto zasięgnąć także opinii znajomych i rodziny. Porozmawiaj z parami, które są już po ślubie. Jeśli byli zadowoleniu ze swojego fotografa poproś żeby pokazali Ci kilka zdjęć i sprawdź czy Tobie też podoba się styl fotografowania i obróbki. Sporo informacji możesz znaleźć też na lokalnych, regionalnych forach i forach ślubnych.
  • Podstawą współpracy z fotografem powinna być rzetelna i uczciwa dla obu stron umowa. Jeśli fotograf nie chce w ogóle podpisać umowy lub uważasz, że jest ona bardzo stronnicza i nie chroni obu stron zastanów się czy nie warto poszukać kogoś innego.
  • Wspominaliśmy wcześniej, że każdy fotograf ma swój własny styl fotografowania i późniejszej obróbki zdjęć. Dlatego też koniecznie przejrzyj portfolio danego specjalisty i sprawdź cze jego styl trafia w Twój gust.

Kilka więcej porad dotyczących wybrania idealnego fotografa znajdziecie też na http://www.jaw.pl/2017/01/jak-dobrze-udokumentowac-swoj-slub/ zajrzyjcie tam jeśli po przeczytaniu naszego poradnika nadal macie wątpliwości, na kogo się zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>