Oryginalne zaproszenia ślubne

Zaskocz swoich gości – 3 pomysły na oryginalne zaproszenia ślubne.

Zaproszenia ślubne to niezbędny element każdej takiej uroczystości, jest to również jedna z pierwszych rzeczy, o której myślimy organizując ślub i wesele. W jednym z wcześniejszych poradników pisaliśmy już na temat tego jakie informacje muszą koniecznie znaleźć się na zaproszeniu, z jakim wyprzedzeniem powinniśmy je wysłać itd. A dziś kilka słów więcej o formie zaproszeń, a dokładnie o tym jak możemy zaskoczyć gości nietuzinkowymi zaproszeniami. Zanim rzucicie okiem na nasze propozycje pamiętajcie, że zaproszenia ślubne powinny być również dopasowane do charakteru całej uroczystości, dekoracji w kościele, na sali weselnej itd.

Pomysły na zaproszenia ślubne

Zaproszenia drewniane – w tym przypadku oryginalna nie jest treść zaproszenia, a jego forma. Zamiast tradycyjnie używanego papieru możecie pokusić się o zamówienie zaproszeń ślubnych z drewna. Zwykle mają one postać cienkiej drewnianej tabliczki, na której treść zaproszenia jest nadrukowana lub wypalona. Dostępne są również laserowo wycinane, ażurowe zaproszenia. Minusem tego rodzaju zaproszeń jest ich cena, są zwykle kilka razy droższe niż zaproszenia drukowane na papierze. Koszt może być szczególnie duży w przypadku jeśli zapraszamy naprawdę wielu gości. O zaproszeniach drewnianych możecie natomiast pomyśleć w przypadku małych, kameralnych uroczystości na kilkadziesiąt osób.

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem – to rodzaj zaproszeń, które przy odrobinie pomysłowości i kreatywności można wykorzystać naprawdę na wiele sposobów. Front takiego zaproszenia ze zdjęciem zajmuje zwykle w większości lub nawet w całości fotografia przyszłych nowożeńców. Zaproszenia ślubne w formie zdjęć powinny oddawać charakter Waszego związku, pokazywać to kim jesteście i jakie są Wasze pasje. Zamiast „sztywnego” zdjęcia na którym pozujecie w eleganckich strojach wybierzcie na przykład jakieś zabawne zdjęcie lub pokażcie na nim jakaś wspólną pasję jeśli taką posiadacie. Dużym atutem tego rodzaju jest również ich koszt. Na pewno będą dużo tańsze niż pozostałe dwie propozycje.

zaproszenia-ze-zdjeciem

Zaproszenie w butelce – to propozycja, która szczególnie może przypaść do gustu młodej parze, związanej z morzem lub żeglarstwem. Jeśli jest to Wasza pasja, a na ślubie i/lub weselu obecne będą motywy marynistyczne to możecie wykorzystać ten klimat również w przypadku zaproszeń. Możecie zamówić lub nawet zrobić samemu zaproszenia w postaci listu w butelce. Problemem może być koszt ozdobnych buteleczek i korków. Podobnie jak w przypadku zaproszeń drewnianych taka opcja może się sprawdzić w przypadku małej uroczystości z niewielką liczbą gości.

zaproszenia-slubne-w-butelce
Źródło zdjęcia: www.mospensstudio.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>